Ūdens, kādēļ tas jādzer?

 

Vai zināji, ka vislabāk slāpes veldzēt ir ar ūdeni? Tēja, kafija var kavēt atsevišķu uzturvielu uzsūkšanos. Piens, sula – pabarot. Bet ūdens ir tieši tas, kas papildināt organisma ūdens rezerves. Vairāk par ūdeni mums pastāstīja uztura speciāliste Lizete Puga.

Lizete min, ka ūdens jādzer visas dienas garumā, jo slāpes jau ir pirmā attūdeņošanās pazīme. Negaidi, kad Tev gribēsies padzerties, dzer maziem malkiem visas dienas laikā.

Nevari iedzert ūdeni, jo tas negaršo? Papildini to ar svaigiem augļiem, dārzeņiem un garšaugiem. Ūdens pārņems to garšas un Tavā glāzē būs īsts garšu piedzīvojums! Svaiga piparmētra, kanēļa standziņa, gurķis vai pat arbūzs – izmēģini, kas tev vislabāk der.

Lizetei bieži vaicā, cik daudz īsti ir nepieciešams dzert ūdeni? Tas ir viegli aprēķināms – aptuveni 30 – 35ml uz 1 ķermeņa kg! Jā, jo vairāk masas – jo vairāk šūnu, kam nepieciešams ūdens. Vidēji tie ir  ap 2 litriem ūdens ik dienas. 

Ikdienā vēlams dot priekšroku krāna ūdenim, ja tas ir iespējams – tā mēs saudzēsim Dabu un resusus, taču dienās, kad ir karsts un ir liela fiziskā slodze lieliski noder sāļie ūdeņi ar augstu mineralizācijas pakāpi. Taču Lizete atgādina,  ka pats galvenais – neaizmirsti padzerties!

Varbūt tieši skaista un praktiska ūdens pudele palīdzēs Tev mainīt Tavus ikdienas ūdens dzeršanas paradumus? Nāc ciemos uz Manilla veikalu un izvēlies savu pudeli! Pieejamas pudeles ar termosa un bez termosa funkcijas, sākot no 250 ml līdz 1 litram. Pieejamas arī skaistas pudełes bērniem ar salmiņu ērtākai lietošanai. Tiekamies Tērbatas ielā 55 vai apskati piedāvājumu ŠEIT.