Tā kā precīza apzīmējuma latviešu valodā šai pierakstu veidošanas metodei nav, tad mēs to dēvēsim par Bullet journal metodi. Jau kādu laiku vēlamies par to, pastāstīt, bet jāatzīst, ka gribējām ilgāku laika periodu to izmēģināt pašas, un jāatzīst, ka esam sajūsmā!
Mūsuprāt, vislabāk piezīmju veikšanu pēc šīs metodes raksturo šādi 3 soļi – apzinies pagātni, organizē tagadni un plāno nākotni. Izklausās lieliski, vai ne? Un visticamāk šīs lietas ir tās, kuras, ikviens no mums vēlētos paveikt. Labā ziņa – tas ir diezgan vienkārši izdarāms!
Bullet journal metodi ir izstrādājis dizainers Ryder Carroll. Viņš, tāpat kā daudzi no mums, ir izmēģinājis neskaitāmus veidus, kā sevi organizēt, taču nekas nav nesis cerētos rezultātus. Tā rezultātā viņš izveidoja savu sistēmu, kas, kā izrādījās, bija gan efektīva, gan ļoti nomierinoša. Par savu jaunizveidoto sistēmu viņš 2013. gadā pastāstīja dažiem draugiem, un pavisam drīz pasaulē jau bija izveidojusies kustība, kas savā ikdienā izmanto tikai šo personīgās organizēšanas metodi. Šobrīd tā ir kļuvusi par pasaulē ļoti atzītu un iecienītu metodi, kā organizēt savas dienas, domas un plānus, vienlaikus augot un attīstoties kā personībai.
Piezīmes tiek veiktas ar roku, piezīmju grāmatā, nevis datorā vai aplikācijā. Tam ir īpašs iemesls – psiholoģijas zinātne apstiprina, ka pildspalva ir ‘’spēcīgāka’’ par klaviatūru, un, rakstot ar roku, mēs trenējam savas smadzenes, tātad attīstām spēju ātrāk domāt, pieņemt lēmumus un rīkoties, attīstām koncentrēšanās spējas un iemācāmies labāk formulēt savas domas. Rakstīšana ar roku ne tikai attīsta mūsu domāšanu, bet vienlaikus ir arī sava veida meditācijas forma.
Nosaukums “Bullet journal” cēlies no metodē pielietoto uzskaites punktu izmantošanas, kā arī tādēļ, ka visbiežāk tiek izmantotas punktotu lapu piezīmju grāmatas, kur lapu sadala nevis ierastās līnijas, bet punkti, kas ļauj brīvāk izpausties savas grāmatas iekārtošanā. Katra lietotāja piezīmju grāmata veidojas , individuāla – balstoties uz lietotāja vajadzībām, ikdienas paradumiem un vēlmēm – lietotājs pats izvēlas, kādas sadaļas tajā veidos un pildīs.
Šī pierakstu veidošanas sistēma kombinē vēlmju un darāmo darbu saraksta, un dienasgrāmatas elementus vienā piezīmju grāmatā. Tā ļauj vienkārši atbrīvot prātu no domām, uzlikt tās uz papīra un nolemt, ko ar tām iesākt. Šī metode ļauj noteikt, kas ir svarīgs, un atbilstoši noteikt mērķus un uzdevumus. Sadalot ilgtermiņa lielos mērķus vairākos mazos paveicamos soļos, lietotāji saskata pastāvīgas uzlabojumu un izaugsmes iespējas, vienlaikus spējot koncentrēties, neskatoties uz nepārtrauktiem ārējiem impulsiem.
Taču šī metode ir kas vairāk, kā laika un darbu organizēšanas metode. Tā ir arī manifests apzinātākai dzīvei, kas ļauj pārliecināties, vai Tavi uzskati un darbības mijiedarbojas. Metodes lietošana ļauj kļūt mierīgākam, uzlabo koncentrēšanās spējas, palīdz izvirzīt prioritātes un sasniegt mērķus, kā arī ļauj novērtēt analogas pierakstu sistēmas spēku digitālajā laikmetā. Kā to visu vari sasniegt ar Bullet journal metodes palīdzību, lasi nākamajā ierakstā jau pavisam drīz vai arī, ja esi jau gana iedvesmots, lai sāktu pats – Manillā pieejama šīs metodes autora grāmata, kas ievedīs Tevi aizraujošajā Bullet journal pasaulē!