Radošā krāsu meditācija | anete puga

Tā kā šobrīd nevaram tikties radošās nodarbībās, tad akvareļu nodarbību vadītāja Anete ir sagatavojusi jums uzdevumu, kas ļaus padarboties ar krāsām vienatnē vai kopā ar bērniem. Izmanto visu, kas Tev mājās pieejams. Materiāli:

  • Papīra lapa
  • Akvareļu krāsas, guaša krāsas, akrila krāsas u.c.
  • Zīmuļi, krītiņi, flomāsteri, pilspalvas u.c.
  • Švammīte, šķīvītis krāsu jaukšanai, trauks ūdenim. Esi radošs, eksperimentē ar dažādiem materiāliem! Mājās noteikti vari atrast vēl kādus elementus, kas papildinās Tavu darbu!

Šis radošais uzdevums palīdzēs atslābināties un noskaņoties mieram sevī. Jebkura radoša nodarbe palīdz saglabāt pozitīvas sajūtas! Šajā aktivitātē noteikti var iesaistīt visu ģimeni un jūs varat pavadīt laiku kopā radoši!

1.Sagatavo vietu radošai nodarbei. Ja darbosies mierīgā gaisotnē, var uzlikt fonā mūziku noskaņai un iedegt sveci. Papildus noskaņas radīšana, palīdz sagatavoties savai radošajai miera meditācijai.


2. Izvēlies krāsas, kas Tevi šodien iedvesmo! Paraugā, es izvēlējos krāsas, kas man asociējas ar pavasari. Kad krāsas ir izvēlētas, ļaujies krāsu pludināšanai, bez domām, ka kaut kam ir jāsanāk. Jo vairāk izmantosi ūdeni, jo plūstošāks un neparedzamās būs iznākums. Vari sapludināt dažādas formas, laukumus vai visu lapu.Droši izmanto arī švammīti. Sapludini krāsas uz vairākām lapām, jo pēc šī procesa pludinājumiem jāpažūst.

3. Kad pludinājumi pažuvuši, vari sākt papildināt darbu ar līnijām, punktiņiem, formām, izmantojot flomāsterus, krītiņus, pildspalvas u.c. Sajūti sava pludinājuma ritmu un pamazām sāc to papildināt ar grafiskiem elementiem. Atceries, ka nav uzdevums, kam ir jāsanāk! Ļaujies krāsu, formu spēlei un izbaudi procesu.

4. Vari atkrārtot pleķošanu un pludināšanu ar krāsām, papildinot lapu ar jauniem pludinājumiem!

Šis radošais uzdevums ir labs vingrinājums iztēles attīstīšanai un palīdz mācīties ļauties procesam, kā arī palīdz mums atjaunot sevī radīšanas prieku caur “spēlēšanos” ar krāsām! Noteikti iesakām izmēģināt gan vienatnē, gan kopā ar ģimeni! Ja Tev nepieciešami kādi materiāliem vai esi sajutis iedvesmu radoši padarboties – apskati Manillā pieejamās preces AKVAREĻIEM UN ZĪMĒŠANAI ŠEIT.