Picture

Ak, Parīze!

Šķiet, šī ir viena no mītiskākajām pilsētām pasaulē. Vienam tā būs mūžīgā mīlētāju pilsēta, otram mākslinieciskās maģijas apvītā Monmarta, vēl citam acu priekšā pazibēs kadri no Vudija Allena filmas „Midnight in Paris”,  bet tepat ikviens var pasniegties pēc grāmatas plauktā, kurā savas Parīzes ainas uzbur latviešu dzejnieki, kas devušies trimdā uz Parīzi, raduši ierosmi raugoties uz Eifeļa torni , vai klīstot pa mazām, šaurām ieliņām. 

Parīze katram ir sava, un mēs vēlamies parādīt savu mazo Parīzi jeb to, kas tepat  Manillā atgādinās par Francijas šarma klātbūtni.

Varam lepoties, ka Manillā ir pārstāvēts tāds franču zīmols kā Parīzē mītošais „Papier Tigre”, kas nebeidz pārsteigt ar savu ģeometriski askētisko, bet nedaudz trakulīgo  pieeju- pierakstu bloki ar ģeometriskiem rakstiem, no papīra izlokāmi trauciņi, kuros var izkārtot sava rakstāmgalda saturu.
Un plānotāji, kurus  atverot Tu tiec iesaistīts sava veida spēlē- uzlīmes, noplēšamas lapiņas un citi aksesuāri, padarot plānošanu par vienu vareni interesantu nodarbi.
Kā izsakās paši zīmola autori, viņi rada gudrus objektus, lai ikdienu padarītu vienkāršāku, atvieglojot  ikdienas darbus. 

Elegantā franču modes blogere Garance Dore realizējusi  sapni par savu papīrlietu dizaina līniju. Kā izrādās, tāpat kā lielākajai daļai Manillas apmeklētāju, viņa par vienu no savām lielākajām kaislībām atzīst papīrlietas- piezīmju bloki, pierakstu lapas, kalendāri, apsveikuma kartītes. Šo sarakstu varētu turpināt bezgalīgi. Atradusi īsto sadarbības partneri „Rifle paper”, tika radīta dizaina līnija, kurā galveno lomu ieņem vienmēr tik ļoti aprunātais parīzietes tēls.

Kaligrāfijas piederumu zīmola „J. Herbin” stāsts  aizsācies  labu laiku atpakaļ, tālajā 1670., kad jūrnieks vārdā Herbin, no Indijas atveda zīmoglakas stienīšu ražošanas formulu. Īpaši jāatzīmē fakts, ka „J. Herbin”  ir vecākais tintes ražotājs pasaulē.  Manillā atrodamas ne tikai klasiskās zīmoglakas kā no vēsturiskām filmām, kad svinīgi aizzīmogo vēstuli, bet arī kaligrāfijas tintes, tintes nosusinātāji un citi aksesuāri.

P.s. Visiem, kas nav redzējuši romantisko franču komēdiju „Populaire”, iesakām to izdarīt. Sižets vedīs cauri laikam, kad sekretāres čakli rakstīja uz rakstāmmašīnām un devās uz vispasaules konkursiem, uzskatot to par sava aroda prestiža jautājumu. Lieliski ies komplektā ar vīna glāzi rudenīgā vakarā.