Gada krāsa 2015 – Marsala

Pasaules krāsu tendenču noteicēji ir nosaukuši 2015.gada krāsu – marsala. Kā ik gadu Pantone krāsu institūts nosaka krāsu, kas būs galvenā it visā- modē, skaistumkopšanā, industriālajā dizainā, mājas interjeros un arhitektūrā.

Krāsu institūta vadītāja pamato gada krāsas izvēli vārdiem, ka marsala tonis bagātina mūsu prātus, ķermeni un dvēseli, radot uzticību un stabilitāti. Smalks un vilinošs tonis, par kura piedēvētajam īpašībām varam pārliecināties vien paši, dodot tam iespēju ienākt mūsu izmantojama krāsu peletē. 

Nosaukums Marsala esot radies, pateicoties kādam deserta vīnam no Sicīlijas. Tā krāsa asociējas ar tā izsmalcināto garšu un aristokrātisko izcelsmi, minēts Pantone lapā.


Protams, nevajag visu dzīvi 2015.gadā pakārtot vienam tonim, bet tā ir kā sava veida spēle, kad paskatīties uz krāsām un dizaina procesiem savādāk, uztverot tās krāsas, ko iespējams ikdienā palaistu garām. 

Mēģinājām arī Manillas plauktos piemeklēt produktus, kas vistuvāk atbilst šī gada galvenajai krāsai un sanāca neliels komplekts Marsal noskaņās. 

Foto:Manilla un www.pantone.com