Dabai draudzīga piezīmju grāmata – ar akmens papīra lapām

A Good company piezīmju grāmatu papīrs ir izgatavots no pārstrādāta akmens, kas tās padara par pirmajām piezīmju grāmatām pasaulē, kas pozitīvi ietekmē klimata pārmaiņas – to ražošanas procesā netiek izmantots papīrs, netiek nocirsti koki un netiek tērēti ūdens resursi. Papīru izgatavo no kalcija karbonāta un plastmasas sajaukuma – kalcija karbonātu iegūst marmora ieguves vietās, plastmasu no pārtstrādāta polietilēna. 

Papīra izgatavošanas process ir interesants – tiek izmantoti ražotnei kaimiņos esoša būvniecības uzņēmuma būvniecības pārpalikumi, galvenokārt kaļķakmens un marmors, kas tiek sasmalcināts smalkā kalcija karbonāta pulverī.

Pēc tam pulveri sajauc ar pārstrādātu netoksisku augsta blīvuma polietilēnu – materiālu, ko var pārstrādāt gandrīz bezgalīgi, tādējādi izveidojot mazas, baltas granulas, kuru izmērs atgādina nelielas ledenes. 100% sausā procesā, neizmantojot skābes, balinātājus vai ūdeni, granulas tiek saspiestas materiālā, kas atgādina tradicionālo papīru.

Šis papīrs ir ūdens necaurlaidīgs, izlijušu dzērienu vai asaru no tā varēsiet noslaucīt ar lupatiņu un tinte neizplūdīs. Papīrs ir zīdaini gluds un sniegs jums jaunu rakstīšanas pieredzi, tas ir izturīgs un neizraisa iegriezumus rokā, kā bieži notiek ar cita veida papīriem. Piezīmju grāmatu iekšlapām tiek izmantota sojas tinte, kas vēl vairāk padara šo piezīmju grāmatu par dabai draudzīgu.

Lai gan ražotājs A Good company atzīst, ka piezīmju grāmatas vēl nav 100% dabai draudzīgs un perfekts produkts, jo to izgatavošanā izmantots neliels apjoms plastmasas, tā tomēr tiek iegūta no otreizējās pārstrādes produktiem, piemēram, plastmasas pudelēm, līdz ar to jauni resursi netiek tērēti, kas šīs piezīmju grāmatas padara par, iespējams, šobrīd dabai draudzīgākajām piezīmju grāmatām pasaulē.

Veikalā Manilla pieejamas dažādu krāsu un iekšlapu piezīmju grāmatas, kuras vari aplūkot ŠEIT.