Adventa jeb Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Caur pirmā sniega priekiem un jau pirmajiem Ziemassvētku dāvanu meklējumiem ir atnācis Adventa laiks. Vārds „advents” nāk no latīņu valodas, tulkojumā tas nozīmē „atnākšana” vai „nākšana”. Šis atnākšanas un gaidīšanas laiks aicina ikvienu sagatavoties un atcerēties patieso Ziemassvētku vēsti.

Advente sākas no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvēktiem un, lai gan nereti šis laiks ikvienam atmiņā atsauc steidzīgus Ziemassvētku dāvanas meklējumus, svētku balles darbā un visnotaļ darbīgu gada laiku, advente ir laiks, kad varam apstāties un pārdomāt ko šie svētku mums patiešām nozīmē. Viens no neiztrūkstošajiem adventes simboliem ir četras sveces, un katrā adventes svētdienā tiek aizdedzināta viena no tām, simbolizējot gaismas uzvaru pār tumsu. Katra adventes svētdienā mēs aizdedzinam svecīti, atceroties četras vērtības, kuras atnes kristīgā vēsts  – prieks, cerība, mīlestība un miers. Citi mēdz aizdedzināt pirmo sveces liesmiņu simbolizējot šo svētku gaidīšanas laiku, otrā svecīti simbolizē cerību, trešā – prieku un ceturtā skaidrību.

Advente mums ar katru iedegto svecīti atgādina patieso svētku nozīmi, kas slēpjas mierā, klusumā, priekā un mīlestībā. Miers, ko ienesam sevī, atceroties patieso svētku burvību, klusums, kas atnāk caur sveču liesmiņām un mirdzošajām gasmiņām. Prieks, kuru radam caur piparkūku greznošanu un kopīgu mandarīnu mizošanu un mīlestība mīļoto acīs, kad tos negaidīti un no sirds iepriecinām. Mīlestība, ar kuru dalamies, novēlot patiesi priecīgus un mierpilnus šos skaistos svētkus ikvienam!

 

Siltu mieru un līksmas sirdis šajā brīnumainajā gaidīšanas laikā,
Manillas komanda

 

Foto: In Bloom Floral design