100 gadi Bauhaus

LEUCHTTURM1917 atzīmē ģeometriju dizainā un 100 gadus ilgušo mākslas virzienu – Bauhaus.

Tīras, samazinātas formas, funkcionālās detaļas un krāsas ir galvenie komponenti un veido Bauhaus kustības pamatprincipus. Leuchtturm adaptējuši Bauhaus ideju un izveidojuši speciālu izdevumu, lai atzīmētu Bauhaus kustības simtgadi, kas atbilst klasiskajiem Bauhaus dizaina elementiem.

Kas ir Bauhaus? 

Bauhaus tapa par mākslas virzienu Vācijā, kas bija vērsts uz kombinēto amatniecību un tēlotājmākslu. Tās pamatideja bija apvienot arhitektu, mākslinieku un amatnieku radošos spēkus un zināšanas.

Bauhaus kustība, kas dibināta Veimārā 1919. gadā, revolucionizēja viedokļus par estētiku un arhitektūru turpmākajos gados. Neviena cita mākslas skola nav atstājusi savu ietekmi uz mūsdienu arhitektūru kā Bauhaus. Pēc 100 gadiem var teikt, ka Bauhaus bija nozīmīgākā arhitektūras, dizaina un 20. gadsimta brīvās un lietišķās mākslas skola.

Kāpēc tieši “Viss sākās no punkta” ?

Vasilijs Kandinskis – gleznotājs, grafiskais mākslinieks, mākslas teorētiķis un Bauhaus kustības skolotājs apkopoja to ar šādu tekstu: „Viss sākas no punkta”. Radošums izpaužas prātā, bet, ja tas tiek dots reālajai pasaulei, tam ir jāatstāj prāts un dodoties pa roku jānonāk uz papīra lapas- un viss vienmēr sākas ar … punktu. Punkts ir sākums katrai līnijai, neatkarīgi no tā, vai tas kļūst par skici, struktūru vai skriptu. 

Šajā limitētajā sērijā pieejamas piezīmju grāmatas ar 4 krāsu vākiem, pildspalvas clipas un grafīta zīmuļi. Apskati šobrīd pieejamās preces Manillā ŠEIT.